Se afișează postările cu eticheta 2013. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta 2013. Afișați toate postările

Olimpicii s-au întors acasă

         Citez articolul Medalii de aur și argint obținute de elevii români la Olimpiada Internațională de Geografie:

          "După ce au făcut ca România să fie cunoscută din nou peste hotare, elevii de nota zece ai țării s-au întors acasă...



Titularizare 2013: O singură notă de 10 la Geografie



           Anul acesta la examenul de titularizare la disciplina Geografie, după afişarea primelor rezultate (înainte de rezolvarea contestaţiilor), s-a obţinut o singură notă de 10 la proba scrisă, în judeţul Cluj. V-am făcut o hartă în care să vedeţi performanţa maximă a fiecărui judeţ.

Sursa foto




Patru medalii, dintre care trei de aur, şi locul întâi pe naţiuni la Olimpiada Internaţională de Geografie



          După performanţa de anul trecut (locul al doilea pe naţiuni şi patru medalii: două de aur, o medalie de argint şi o medalie de bronz), lotul olimpic de geografie al României a cucerit în acest an supremaţia mondială, graţie palmaresului excepţional obţinut la a X-a ediţie a Olimpiadei Internaţionale de Geografie: trei medalii de aur şi o medalie de argint.



Numarul de vizitatori ai blogului in iunie - iulie 2013

Cum arată statistica blogului Geografilia pe lunile iunie - iulie 2013?!
Cam asa:
          Coloana uriasa este pe 4 iulie. Pe 5 iulie a fost BAC-ul la Geografie... :) Cam asa s-a invatat anul acesta pentru BAC: in ajun, la ingrasarea porcului... :) Coloana uriasa este precedata, ce-i drept, de o "incalzire" pe 3 iulie...
In rest, blogul a avut in jur de 100 de vizitatori pe zi, cu valori mai mari in timpul scolii, pana pe 13 iunie, si cu valori foarte mici dupa BAC cand a venit vacanta pentru toti...

I. Tudose
26.07.2013
___
Dacă ți-a plăcut acest articol, mă poți susține pentru munca depusă printr-o donație.